احمد ابوالقاسمی
  • نام:احمد
  • نام خانوادگی:ابوالقاسمی
  • تاریخ تولد :1347
  • سال انتخاب :1396
  • برگزیده شده در حوزه :تبليغ وترويج

شغل: مدیر رادیو قرآن
اساتید: محمد غفارى، محمد رضا ابوالقاسمى و سید محسن خدام حسینى

 

او در ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۴۷ هـ.ش در شهر تهران و در خانواده اى مذهبى به دنیا آمد. جوّ مذهبى خانواده و همت پدر و مادر ایشان باعث شد که او از همان آغاز کودکى به قرآن و تالوت آن علاقه خاصى پیدا کند. احمد ابوالقاسمى در سن ۸ سالگى در مسجد امام جعفر صادق (ع) شهر تهران با شنیدن تلاوت قرآن از یک نوجوان ایرانى که به تقلید از استاد عبدالباسط سوره هاى آخر قرآن را تلاوت مى کرد مجذوب قرائت قرآن شد و پس از شنیدن نوارهاى تلاوت عبدالباسط عشق و علاقه اش به امر تلاوت قرآن دو چندان شد. آقاى احمد ابوالقاسمى در سال ۱۳۶۲ مشغول تحصیل در مقطع متوسطه شد. او تحصیل در رشته الکترونیک در هنرستان راهیان قدس تهران برگزید اما حضور در جبهه هاى جنگ حق علیه باطل را بر تحصیل ارجعیت دارد و پس از احمد ابوالقاسمى افراد و عوامل مؤثر در امر تربیت و آموزش قرآن خود را پدر و مادرش و استادان محمد غفارى، محمد رضا ابوالقاسمى و سید محسن خدام حسینى معرفى مى کند.

مقامات داخلی:

رتبه سوم مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (1371)

رتبه اول مسابقات سراسری قرآن کریم جانبازان کشور (1370)

مقامات خارجی:

کسب رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن کریم کشور مالزی (1371)

ماموریت های داخلی:

برگزاری دوره‌های آموزشی قرآن کریم (تجوید ، صوت و لحن و...) از سال 1368 تاکنون در مساجد و مراکز قرآنی متعدد.

داور مسابقات استانی و سراسری سازمان اوقاف و امور خیریه

داوری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و دانشجویان کشورهای اسلامی

ماموریت های خارجی:

سفر به کشورهای هندوستان،پاکستان،ترکیه،چین، امارات متحده عربی،آفریقای جنوبی،غنا،ماداگاسکا، اتیوپی، انگلستان، اتریش، کرواسی، بوسنی وهرزگوین، اردن،سوریه،لبنان و عربستان سعودی جهت تلاوت قرآن کریم.

آثار:    

آموزش جدى صوت و لحن و علوم مختلف قرآنى را بطور رسمى از سال ۱۳۶۱ آغاز کرد و قبل از آن با شنیدن تلاوتهاى زیباى اساتید مصرى، مقدمات این آموزش را براى خودش فراهم کرده بود اما با توجه به علاقه اش به علوم قرآنى در سال ۱۳۷۸ از دانشکده الهیات دانشگاه تهران موفق به اخذ لیانس علوم قرآنى شد.