محمدرضا پورزرگري
  • نام:محمدرضا
  • نام خانوادگی:پورزرگري
  • تاریخ تولد :1349
  • سال انتخاب :1394
  • برگزیده شده در حوزه :تبليغ وترويج

اساتید: سید محسن موسوی بلده ، علی اربابی ، سید محسن خدّام حسینی و مهدی سیف

اساتید (مفاهیم و مضامین و دروس قرآنی و دینی­)­: حضرت آیت الله العظمی استاد شیخ جعفر سبحانی و آیت الله العظمی ضیاء آبادی

البته جدّه مكرمه او، اولین و مؤثرترین عامل در گرایش آقای پورزرگری به این راه بود.از حدود شش سالگي با بعضي از سوره هاي کوچک آشنا شد و قرائت قرآن کريم را از اوايل تحصيل در دبستان و درسن هشت سالگي آغازکرد و از ده سالگي به طور فني تلاوت و حفظ بعضي از اجزاي قرآن کريم را شروع نمود. محمدرضا همان اعجوبه تلاوت بود که از سن 10 سالگی اداره گر جلسات قرآنی بود و تلاوت های زیبایش زبان همه را به تحسین می گشود. از استاد محسن موسوی نكات تجویدی و صوت و لحن را در سطح بالاتر همراه با مفاهیم قرآنی فرا گرفت. از حدود شش سالگی با بعضی از سوره های کوچک آشنا شد وقرائت قرآن کریم را محمدرضا همان اعجوبه تلاوت بود که از سن ۱۰ سالگی اداره گر جلسات قرآنی بود و تلاوت های زیبایش زبان همه را به تحسین می گشود. سر انجام در سنین بزرگسالی او علاوه برقرائت قرآن کریم باجمعی از دوستانش گروه تواشیح و همخوانی «قدر» را تأسیس کرد و به مدیحه سرایی نیز می پردازد.

مقامات داخلی:

نفر اول مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه در رشته قرائت (سال۷۳)

مقامات خارجی:

نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در رشته قرائت (سال۷۳)

ماموریت های داخلی:

آموزش قرآن در دارالتحفیظ القرآن و دارالتعلیم القرآن تهران

ماموریت های خارجی:

سفر به کشورهای هندوستان،پاکستان،ترکیه،چین، امارات متحده عربی،آفریقای جنوبی،غنا،ماداگاسکا، اتیوپی، انگلستان، اتریش، کرواسی، بوسنی وهرزگوین، اردن،سوریه،لبنان و عربستان سعودی جهت تلاوت قرآن کریم.

آثار:    

تنظیم و ارائه یک آلبوم آموزشی نوارکاست و برنامه آموزشی تلویزیونی روخوانی،روان خوانی و تجوید و صوت و لحن قرآن کریم. قرائت یک دوره کامل ترتیل برای صدا وسیما و رادیو قرآن. قرائت اذان وابتهال درصدا و سیما. تلاوت قرآن کریم در برنامه های مختلف صداوسیما و محافل مختلف قرآنی تلاوت قرآن کریم به زیبایی هرچه تمام تر در بسیاری از محافل قرآنی کشور.