محمد رضا شهیدی پور
  • نام:محمد رضا
  • نام خانوادگی:شهیدی پور
  • تاریخ تولد :1337
  • سال انتخاب :1384
  • برگزیده شده در حوزه :آموزش

وی در یک خانواده روحانی در شهرستان قم دیده به دنیا گشود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان ملی مسعود گذراند. و در بیشتر سالها شاگرد نمونه کلاس بود. پس از گذراندن ششم ابتدایی با تشویق پدر که روحانی برجسته‌ای است در سال 1351 وارد حوزۀ علمیه قم شد و در مدرسه علمیه مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی مشغول به تحصیل ادبیات و زبان عربی و دروس مقدماتی حوزه گردید. از همان دوران تحصیلات حوزوی اشتیاق فراوانی نسبت به قرائت و حفظ قرآن کریم در خویش یافت و در کنار تحصیل به فراگیری فنون قرائت و حفظ قرآن پرداخت و موفق به حفظ کل قرآن کریم در مدت چهار سال (1352 ـ 1355) شد و در مدارس حوزه به تدریس فنون قرائت قرآن پرداخت. ضمناً در جلسات قرائت قرآن نیز به تدریس قرائت و مفاهیم قرآن به جوانان مشغول بود. با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) که احیاگر ارزشهای قرآنی در کشور ایران و جهان اسلام بود فعالیتهای قرآنی شکل تازه‌ای به خود گرفت و فراگیر شد و با استقرار دولت جمهوری اسلامی در ایران، فعالیتهای قرآنی در نهادهای انقلابی و مؤسسات علمی و حوزه و دانشگاه آغاز و رشد و توسعه یافت ایشان نیز در نهادهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران، بسیج، جهاد سازندگی اوقاف و امور خیریه سازمان تبلیغات اسلامی به تدریس فنون قرائت پرداخت.

 

ماموریت های داخلی:

داوری در مسابقات بین المللی سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین مسابقات داخلی دانشگاه آزاد (قرآن و عترت) سازمان تبلیغات، نیروهای مسلح، ارتش، نیروهای انتظامی‌، سپاه پاسداران، مسیح، جهاد دانشگاهى، پیام نور، بنیاد شهید، بنیاد جانبازان، تربیت بدنى، فهرستی و سازمان اداره زندانها.

 

آثار:

کتاب هایی همچون: سبك شناسي تلاوت، تجويد آسان، روان خواني و تجويد قرآن، اصول قرايات سبعه، توضيحات وقف و ابتدا، روانخوانی و تجوید قرآن.